Tvoje první zima

26. listopadu 2010 v 15:24 | Skorodeník |  Tvůj první rok

A pak začala zima. A byla to dlouhá a mrazivá zima. tys byl úplně malinkatý, takže si to určitě
Ulita ve sněhu
 nepamatuješ. Když jsi se narodil, listí už opadalo a žlutočervené kouzlo přírody zešedlo (tyhle barevné hry brzy poznáš). Lidé začali nosit teplé oblečení a lehkost s nenuceností ,které má v sobě obvykle letní oblečení se vystřídalo v poněkud komičtější zimní oděvy. Lidé pak vypadají spíše jako larvy. I tebe jsme museli pořádně zachumlat v kočárku (zeleně zbarvený a s nápisem "KING"), aby tě netrápila zima.
trio vánoční 02

Zima je totiž nepříjemná, protože tě zebou ruce a nos a každou chvíli můžeš uklouznout na ledu (tatínek sebou tu zimu švihnul hodněkrát). Ale když se pěkně zachumláš, tak může být zima i hezká. Zvlášť když nasněží. Všude je pak bílo.

Tuhle zimu sněžilo hodně. Před domem jsme měli víc jak půl metru sněhu (to bylo víc než kolik jsi v té době měřil. takže by ti to bylo až nad hlavu!). Ale nutno přiznat, že to byl i důsledek toho, že tatínek nestíhal sníh uklízet.


OzdobyTu zimu jsi prožil také své první Vánoce.
To je takový čas, kdy si lidé nazdobí stromek a dávají si dárky. My jsme si moc dárků nedávali. A ty, co jsme si dali se týkaly hlavně tebe. Pomáhaly nám se o tebe lépe starat. Tebe Vánoce moc nezajímaly. Zápasil jsi s prdíky... A 
byl to boj! Dlouhé noci jsi heroicky soupeřil s tímto nepříjemným zloduchem. A ještě dlouhé měsíce potom. A maminka s tatínkem (hlavně tedy maminka) dlouhé noci probděli a přemýšleli jak ti v tom zápase pomoci. Přes den jsi pak spával venku. Byla sice tuhá zima, ale tobě to bylo fuk. Zachumlaný jsi spinkal a jen občas tě probudily kostelní zvony nebo náš pes. Toho už znáš, je to fena a jmenuje Betyna. Takové rezavé chlupaté stvoření, co pořád štěká a skáče - na všechno a na všechny. 
Čepička
Tobě zima ale moc slušela. Od babiček a tetiček jsi dostal spoustu čepic, oteplovaček, bundiček a dalších nezbytností.
A tak jsi přes mráz i prdíky zažil svoji první zimu. Ta další už pro tebe určitě bude zajímavější.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama