Březen 2013

Jak jsi zvládal dlouhé cestování

20. března 2013 v 14:34 | Skorodeník |  Tvůj třetí rok
Třetí rok byl naplněn také mnohým cestováním. Neslo to s sebou zážitky příjemné, ale někdy i odříkání. Zvláště trvala-li cesta dlouho a byly vedra. ty jsi však již od svého pobytu v bříšku uvykal cestování autem. Takže když cesta trvala oc dlouhou, tak sis dal šlofíka... Když takhle vytuhneš a zpravidla v poloze nepříliš pohodlné, připomínáš dospěláka po flámu. Zvlášť náročná cesta byla do Španělska a pak zpět. Cestovali jsme přes celou Českou republiku, kus Německa a půlku Francie. Dvacetšest hodin a jen s krátkými přestávkami. Semtam jsi měl lehčí krizi, kterou jsme však zažehnávali hrou nebo jsi to vyřešil spánkem. Samozřejmě jsi hodně v autě hodoval, takže množství vylitých nápojů, dobků, drochytků a jiných fragmentů potravin utvořilo v autě téměř jednolitou vrstvu lepivého poživatinového potahu. Každopádně tvé schopnosti snášet dlouhé cestování vzdávám hold!

Pokec se skřítkem

20. března 2013 v 13:32 | Skorodeník |  Tvůj třetí rok
Tak a už ti se ti rozbíhá třetí rok života. Už nejsi úplné miminko, jsi chlapeček, který povídá, začíná si čmárat poznává i některá písmenka a - v tvém případě - prohlubuje své znalosti značek aut... Skřítkové ti možná pořád připadají velcí, ale jednoznačne jsi je už přerostl. Semtam s nimi ale ještě pokecáš na společná témata...

Svatba

20. března 2013 v 12:05 | Skorodeník |  Tvůj třetí rok
Ještě než se pustíme do tvého třetího roku, je nutno, abych zmínil, že jsme se s maminkou stihli vzít. No… Nedá se úplně říct, že bych si maminku vzal nebo, že by si ona vzala mě. Nebo dokonce, že bychom se vzali někam. My už jsme se tak nějak vzájemně měli. Je ovšem takovým zvykem, že se tato záležitost dá slavnostně najevo. A zároveň je tak dáno určité datum, odkdy to berou vážně i úřady. Kdybys nevěděl, co je to úřad, tak to jsou vlastně lidé, kteří sedí v nějakém domě se státním znakem a přemýšlí, jak ti za tvé peníze komplikovat život. Blíž tě tím zatěžovat nebudu. Na to je ještě čas. Každopádně my jsme to s maminkou udělali rádi a náramně jsme si to užili. A ty jsi byl taky u toho. Trochu jsme se báli, aby ses nenudil, ale zvládl jsi to báječně. Když úředníci pronášeli svá kouzla zbavená zaklínadla, tak ty jsi se vcelku kvalitně bavil kufříkem plným hraček na úřední podlaze a tvoje teta Mirka na to zodpovědně dohlížela. Maminka byla moc krásná a bíle šaty ji opravdu slušely. Ty jsi to zprvu moc neocenil. Zdálo se dokonce, že ti maminka připadá strašidelná, neboť tvé první rozpaky se proměnily až v pláč. Zkrátka jsi na ten pohled nebyl zvyklý. Maminka sice vypadá pořád jako princezna, ale tentokrát to až zářilo. Ty jsi měl také elegantní oblek a pohyboval jsi se v něm poměrně zkušeně. Dá se říct, že jsi toho dne byl jediný pragmatik a svým postojem jsi zjevně dal najevo, které věci jsou v životě důležité. A to je zejména hra. Je to jedna z věcí, které mě učíš právě ty. A dokud si i my s maminkou budeme hrát, tak tento slavnostní den promění ve skutečnost slib, že se nikdy neopustíme. Protože: kdo si hraje, nezlobí a když se lidé nezlobí, tak se mají rádi!